Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για εγγραφή σε Προγράμματα Σπουδών του ΕΑΠ

Το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο προσφέρει πληθώρα Προπτυχιακών, Μεταπτυχιακών και Ειδικών Προγραμμάτων Σπουδών, καθώς και τη δυνατότητα παρακολούθησης Μεμονωμένων Θεματικών Ενοτήτων με έναρξη σπουδών τον Οκτώβριο του 2022.

Αναλυτικά προσφέρονται:

• 8 Προπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών
  • 51 Μεταπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών
  • 449 Μεμονωμένες Θεματικές Ενότητες
  • 1 Ειδικό Πρόγραμμα

Για να υποβάλλετε αίτηση για οποιοδήποτε παραπάνω Πρόγραμμα, μπορείτε να πατήσετε εδώ. Η υποβολή των αιτήσεων θα γίνει αποκλειστικά μέσω διαδικτύου.

Για την εισαγωγή των φοιτητών/τριών θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας βασιζόμενη στον χρόνο υποβολής της αίτησης.

Στην επιλογή των φοιτητών/τριών θα προηγηθούν όσοι/όσες έχουν συμπληρώσει το 23ο έτος της ηλικίας τους έως την καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης. Μετά τον έλεγχο των αιτήσεων θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των εισαχθέντων και των απορριφθέντων ανά Πρόγραμμα.

Παράλληλα, στο πλαίσιο της τρέχουσας πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος φοιτητών, το Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο, διοργανώνει διαδικτυακές παρουσιάσεις (Webinars) των Προγραμμάτων Σπουδών του.

Οι Διευθυντές των προγραμμάτων σπουδών και μέλη του Διδακτικού Προσωπικού θα παρουσιάσουν τα προγράμματα και τις απαιτήσεις, αλλά και την εκπαιδευτική διαδικασία αυτών και θα πραγματοποιηθεί συζήτηση με το κοινό προκειμένου να λυθούν όλες οι απορίες.

Παρασκευή 8 Ιουλίου 2022

Protection of Cultural Heritage and Monuments of Nature from the Effects of Climate Change (CCC)
Ώρα διεξαγωγής: 18.00

Σχεδιασμός Φωτισμού (ΣΦΠ)
Σύνδεσμος: Εδώ

Interaction Generative Design – IGD (Διαδραστικός Αλγοριθμικός Σχεδιασμός)
Ώρα διεξαγωγής: 19.30

Σάββατο 9 Ιουλίου 2022

Σπουδές στις Φυσικές Επιστήμες (ΦΥΕ)

Τετάρτη 13 Ιουλίου 2022

Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός (ΠΣΧ)
Σύνδεσμος: Εδώ

Για περισσότερες απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας στη διεύθυνση info@eap.gr και τηλεφωνικά Δευτέρα-Παρασκευή μεταξύ  8:00 με 15:00 στη γραμμή 2610 367 600.

Πηγή : https://www.eduguide.gr/nea/eap-prosklhsh-ekdhlwshs-endiaferontos-foithshs-se-7-proptyxiaka-/